Ministr Rusko ve slovenské vládě končí

Ve slovenské vládě dojde ke změně. Premiér Mikuláš Dzurinda vyzval ministra hospodářství Pavla Ruska, aby podal demisi. Pokud tak neučiní, bude odvolán. Důvodem jeho odchodu z vládní funkce jsou směnky v hodnotě více než 100 milionů korun a nepřehledná finanční transakce ministerstva hospodářství. Předseda vlády to oznámil po jednání koaliční rady.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pavol Rusko | Zdroj: ČTK

Dzurinda vyzval Ruska, aby abdikoval na funkci člena vlády do zítřejší desáté hodiny dopoledne. Na tiskové konferenci potvrdil, že důvodem jsou směnky. Podle předsedy vlády nejvíc koaliční partnery znepokojil fakt, že si ministr nepůjčil od finančních ústavů, ale od podnikatele v odvětví, za které v resortu zodpovídal. Tím se mohly zájmy státu a ministra dostat do vážné kolize.

Dzurinda řekl, že ho ministr Rusko požádal, aby mohl o svém odstoupení přemýšlet do pondělí. Chtěl mu prý vyhovět. Rozhodnutí změnil poté, co se hodinu před jednáním dozvěděl o nejasné finanční transakci na ministerstvu hospodářství. Potvrdil, že 1,5 miliardy za neakceptovatelných podmínek bylo ze Slovenské agentury pro rozvoj malého a středního podnikání převedeno soukromé firmě bez souhlasu správní rady.

Pokud ministr Rusko do středečního dopoledne neodstoupí, premiér navrhne prezidentovi jeho odvolání.

Renata Havranová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme