Ministr Rusnok jednal v Bruselu

Ministr financí Jiří Rusnok seznámil představitele Evropské unie v Bruselu s vývojem naší ekonomiky. Vysvětlil jim, proč si chceme ponechat nižší sazby spotřebních daní na některé výrobky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak z Bruselu připomíná zpravodaj Českého rozhlasu Milan Fridrich, unie zatím neodpověděla na naše žádosti o nižší daně na cigarety, alkohol nebo pohonné hmoty, než je v zemích "patnáctky" běžné. Kapitolu o daních bude Česká republika projednávat až na podzim, ale ministr Rusnok už dnes přesvědčoval o nutnosti zachovat některé nižší daně komisaře pro rozšíření Verheugena. Rusnok také uklidňoval Evropskou komisi kvůli rostoucímu deficitu veřejných financí, který dosahuje už dvaceti procent hrubého domácího produktu. Českému rozhlasu ministr financí poté řekl, že podstatná část této zadluženosti je dědictvím minulosti, například ne příliš povedené privatizace. Podle jeho slov jsme schopni tento problém ve střednědobém období vyřešit. Dluhy, jak řekl, nevznikly za krátkou dobu, a proto je ani v krátké době nelze odstranit.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme