Ministr vnitra neklidné ruské republiky Dagestán podlehl atentátu

V ruském Dagestánu přišel při útoku ozbrojenců o život šéf místního resortu vnitra. S odvoláním na lékařské zdroje o tom informují ruské agentury. Severokavkazská republika patří k výbušným částem Ruska, kde jsou bezpečnostní síly častým terčem atentátů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nábojnice | Foto: Jan Rosenauer

Dagestánského ministra vnitra Adilgereje Mogamedtagirova postřelili neznámí ozbrojenci v Machačkale. Podle ruských zdrojů se tak stalo ve chvíli, kdy se účastnil svatby.

Šéf chirurgického oddělení hlavní místní nemocnice agentuře Interfax potvrdil, že ministr byl ve vážném stavu převezen k ošetření, následků těžkých zranění ale podlehl. Zranění utrpělo při incidentu i několik dalších lidí.

Severokavkazský Dagestán, které leží hned vedle Čečenska, patří k nejproblematičtějším regionům Ruska. Zprávy o podobných incidentech odtud přicházejí poměrně často. Terčem útoků bývají především příslušníci bezpečnostních sil.

Přečtěte si také:
Exploze nálože zabíjela v jihoruském Dagestánu
Ozbrojenci v Dagestánu propustili rukojmí
Neznámí ozbrojenci drží 10 rukojmích v Dagestánu
Čečenští ozbrojenci pronikli do Dagestánu a zajali rukojmí
Útok teroristů v Dagestánu zabil čtyři lidi
Dvacet mrtvých při atentátu v Dagestánu

Lenka Kabrhelová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme