Ministr zahraničí po více než 26 hodinách odletěl z Mauretánie

Ministr zahraničí Cyril Svoboda nakonec pokračuje v cestě do Ameriky vojenským speciálem TU 154. Letadlo muselo nouzově přistát v Mauretánii poté, co se u něj objevila závada na jednom ze tří hydraulických systémů. Porucha donutila ministra zůstat na území Mauretánie přes 26 hodin.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Cyril Svoboda

Cyril Svoboda | Foto: Pavel Novák | Zdroj: Český rozhlas

Letoun TU 154 se podle sdělení pilotů podařilo opravit a je schopen letu přes Atlantik k desetidenní cestě po kontinentu. Ministrův tým uvažoval i o variantě požádat o náhradní dopravu ČSA. Společnost byla ochotna půjčit na ministrovu cestu charterové letadlo.

Armádní letka ale trvá na tom, že stroj TU 154 je připraven letět, a není proto nutné volat o pomoc civilní konkurenci. Někteří členové ministrova doprovodu ale nastupovali do opraveného stroje s nedůvěrou.

Jedním z cílů cesty šéfa české diplomacie Cyrila Svobody v Latinské Americe je například hledání nových trhů pro české firmy. Jednání v Kolumbii, Guatemale, Dominikánské republice a Paraguayi se zúčastní i zástupci českých podnikatelů, kteří se sejdou s představiteli tamních obchodních komor. Ministr se má v každé zemi také setkat s krajanskými komunitami.

Pavel Novák, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme