Ministr zahraničí Polska hostí ruský protějšek Sergeje Lavrova

Jako „postupné oteplování“ hodnotí experti současné polsko-ruské vztahy. O problémech, které je potřeba vyřešit, dnes budou ve Varšavě jednat ministři zahraničí obou zemí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Polská republika

Polská republika | Foto: Emanuel Macoun

Šéf ruské diplomacie Sergej Lavrov je v Polsku už potřetí během krátké doby. Polsko-ruské kontakty jsou intenzivnější po dubnové letecké katastrofě polského speciálu u Smolenska. Dosavadní průběh vyšetřování tragédie bude také jedním z hlavních bodů jednání ministrů zahraničí.

Aktuálním tématem je také čerstvě dohodnutá smlouva o dodávkách ruského plynu Polsku. Smlouva by měla být podepsána už zítra a bude platit příštích deset let. Sergej Lavrov také do Varšavy přiváží scénář návštěvy ruského prezidenta Medvěděva, který do Polska dorazí šestého prosince.

Pokud jde o gesta, symboly a slova, udělaly se v polsko-ruských vztazích ohromný pokrok, tvrdí experti. Pořád ale chybí konkrétní činy, dodávají s povzdechem.

Petr Vavrouška, Václav Rojík Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme