Ministři financí eurozóny posoudí nejnovější vývoj v Řecku

Ministři financí zemí platících eurem na dnešní schůzce v Bruselu pravděpodobně ještě o uvolnění osmi miliard eur Řecku nerozhodnou, a to ani přes pozitivní vývoj v zemi. Výplatu v pořadí už 6. splátky ze 110 miliardového záchranného balíku pozastavila eurozóna kvůli řeckým obstrukcím s referendem o přijetí další finanční pomoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

S mikrofonem na točenou v Bruselu | Foto: Ivana Veselková, Zuzana Rejchová

Po zkušenostech s řeckými tahanicemi kolem referenda a následných spekulacích o pádu vlády budou ministři financí obezřetní. Od Řecka už čekají nejen slova, ale i činy.

Jak při příjezdu řekl lucemburský premiér a předseda skupiny eurozonních ministrů financí Jean Claude Juncker, řecký ministr Venizelos má všechny seznámit s tím, co se vlastně v Řecku stalo a co teď bude následovat.

„Situace v Řecku se vyvíjí správným směrem. Dnes bych ale ještě rozhodnutí o výplatě 6. splátky pomoci nečekal," uvedl Juncker.

Podle Junckera je do poloviny prosince, dokdy vydrží Řecko s penězi, ještě dost času. Eurozóna tak bude pravděpodobně čekat, až Řecko splní své sliby o úsporách a škrtech. Dokud nebudou Athény podmínky plnit, další peníze prostě nepřijdou.

Pavel Novák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme