Ministři obrany NATO hovořili o raketové obraně

Ministr obrany USA Donald Rumsfeld informoval na zasedání v Bruselu své kolegy z členských zemí Severoatlantické aliance o budování amerického systému raketové obrany. Podle našeho ministra Jaroslava Tvrdíka Rumsfeld ve své prezentaci podrobně hovořil o dalším pokračování tohoto projektu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí zpravodaj Radiožurnálu Jiří Hošek s odvoláním na nejmenovaného vysokého činitele aliance, nebyla v souvislosti s hrozbami jmenována žádná konkrétní země. Stejný zdroj ale prozradil, že Rumsfeld měl na mysli především Severní Koreu, Írán a Libyi, nikoli však například Čínu. V centrále NATO také zaznělo, že raketová obrana je pouze jednou z možností, jak čelit těmto rizikům.

Podle ministra Tvrdíka všichni účastníci zasedání ocenili, že téma raketové obrany se přeneslo z úrovně dvoustranných jednání na půdu aliance, a uvítali možnost zapojit se do probíhajících konzultací. Všichni přítomní také upozorňovali na nutnost zapojení Ruska do vytváření tohoto nového bezpečnostního prostředí.

Jiří Hošek, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme