Ministři se radili o společném postupu proti nelegální imigraci

Ministři vnitra pěti států Evropské unie se na summitu ve francouzském La Baule dohodli na novém modelu evropské bezpečnosti a opatřeních proti ilegální imigraci. Schůzky se zúčastnili ministři z Francie, Velké Británie, Německa, Španělska a Itálie. Podle francouzského ministra vnitra Nicolase Sarkozyho je klíčovým krokem reforma Europolu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

uprchlíci

Evropská policie by podle Sarkozyho měla pracovat efektivněji a s větší koordinací než doposud. Součástí identifikace by měly být také otisky prstů a snímky očí, které by byly zaneseny v cestovním dokladu. Ministři vnitra se také shodli na tom, že je nutná spolupráce i afrických zemí ve snaze zabránit vysokému počtu imigrantů ve vstupu do takzvaného schengenského prostoru.

Francie a Velká Británie mají s nelegálním přistěhovalectvím stále problémy, proto se ministři vnitra obou zemí setkají v listopadu v Le Havru a poté v Londýně.

Jan Šmíd, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme