Ministři spravedlnosti EU se dohodli na spolupráci při stíhání trestných činů

Zločiny spáchané ve více státech Evropské unie se mají soudit jen jednou. Ministři spravedlnosti Evropské unie se na schůzce v Lucemburku dohodli na rámcových pravidlech spolupráce při stíhání trestných činů. Tím se má zabránit vyšetřování a souzení jednoho trestného činu ve více členských státech najednou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

české předsednictví EU | Foto: Tomáš Pakosta

Dosažení shody v této otázce bylo jednou z priorit českého předsednictví Unii. Odstupující ministr a předseda Rady EU pro resort spravedlnosti Jiří Pospíšil uvedl, které priority už končící vláda nedokončí:

"Co třeba považuji za ohrožené, ale přitom jsem stále optimistou, je projekt videokonferencí v rámci e-justice. Jsem samozřejmě připraven nástupci v resortu spravedlnosti s tímto maximálně pomoci, předat mu informace. A doufám, že všechny projekty, které jsme započali, které jsme společně s Evropskou komisí během tohoto půlroku připravili a posunuli, že se nám podaří dokončit."

Topolánkův kabinet se začal loučit s účinkováním v Evropské unii. Radě ministrů spravedlnosti a vnitra naposledy předsedali Jiří Pospíšil a Ivan Langer. Ten považuje změnu vlády v polovině předsednictví Unii za chybu, která poškodí obraz Česka v zahraničí. Nicméně svému následovníkovi pomůže, aby se v naprosto nové situaci v Unii co nejrychleji zorientoval: "Udělám maximum pro to, abych svému nástupci pomohl předsednictví úspěšně dotáhnout do konce."

Přečtěte si také:
Vicenová: Strany vládní koalice by měly dokončit české předsednictví EU
České předsednictví EU vstoupilo do své druhé poloviny
Pád vlády podle Vondry oslabí prestiž státu ve světě
Topolánek v EP: Vládní krize v Česku neohrozí české předsednictví EU
Analytici: Pád Topolánkovy vlády české předsednictví EU oslabí

Pavel Novák, Katka Brezovská, Miroslav Panuška Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme