Ministři vnitra států EU chtějí probrat klíčové problémy migrace, dojde i na kvóty

K první schůzce po potvrzení platnosti uprchlických kvót se v Bruselu scházejí ministři vnitra Evropské unie. Tento měsíc vyprší program na přerozdělování migrantů a Evropská komise už pohrozila Česku, Polsku a Maďarsku žalobou, pokud běžence nezačnou přijímat. Všechny tři země to ale nadále odmítají.

Tento článek je více než rok starý.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Unijní ministři vnitra budou jednat o migraci. Proberou kvóty i vracení odmítnutých běženců.

Unijní ministři vnitra budou jednat o migraci. Proberou kvóty i vracení odmítnutých běženců. | Foto: Christian Hartmann | Zdroj: Reuters

Vedle debaty o kvótách chtějí ministři vnitra probrat nejpalčivější problémy spojené s migrací. Mezi ty patří pomalé navracení odmítnutých žadatelů o azyl a neochota jejich domovských států přijímat je zpět.

Unie proto chce tyto návraty urychlit a motivačními pobídkami změnit postoj těchto zemí. Pokračovat chce také v omezování přílivu uprchlíků z Libye přes Středozemní moře. Po nedávných útocích v Barceloně a Turku budou ministři řešit i boj proti terorismu.

Platnost migračních kvót potvrdil minulý týden evropský soudní dvůr. Kvůli jejich neplnění vede Evropská komise s Prahou, Varšavou a Budapeští řízení, které může skončit vysokou pokutou od unijního soudu.

Filip Nerad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme