Ministři vnitra států EU chtějí probrat klíčové problémy migrace, dojde i na kvóty

K první schůzce po potvrzení platnosti uprchlických kvót se v Bruselu scházejí ministři vnitra Evropské unie. Tento měsíc vyprší program na přerozdělování migrantů a Evropská komise už pohrozila Česku, Polsku a Maďarsku žalobou, pokud běžence nezačnou přijímat. Všechny tři země to ale nadále odmítají.

Brusel Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Unijní ministři vnitra budou jednat o migraci. Proberou kvóty i vracení odmítnutých běženců. | Foto: Christian Hartmann | Zdroj: Reuters

Vedle debaty o kvótách chtějí ministři vnitra probrat nejpalčivější problémy spojené s migrací. Mezi ty patří pomalé navracení odmítnutých žadatelů o azyl a neochota jejich domovských států přijímat je zpět.

Unie proto chce tyto návraty urychlit a motivačními pobídkami změnit postoj těchto zemí. Pokračovat chce také v omezování přílivu uprchlíků z Libye přes Středozemní moře. Po nedávných útocích v Barceloně a Turku budou ministři řešit i boj proti terorismu.

Platnost migračních kvót potvrdil minulý týden evropský soudní dvůr. Kvůli jejich neplnění vede Evropská komise s Prahou, Varšavou a Budapeští řízení, které může skončit vysokou pokutou od unijního soudu.

Filip Nerad Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme