Ministři zahraničí EU budou jednat o povolební situaci v Íránu

O blízkovýchodním usmíření a povolební situaci v Íránu budou ve Stockholmu jednat ministři zahraničí Evropské unie. Schůzku mají provázet demonstrace příznivců íránské opozice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlajky členských zemí EU | Foto: europa.eu.int

Stockholmská policie zatím ví o třech demonstracích Íránců, které se chystají kolem příjezdové cesty do místa setkání unijních ministrů zahraničí. Na jeden z menších stockholmských ostrovů Skeppsholmen se sjíždějí na pravidelnou neformální schůzku. Naposledy ji na jaře za českého předsednictví hostil zámek Hluboká.

Ministři mají diskutovat o tom, jak by mohla Evropská unie přispět k nastolení mírového soužití v regionu Blízkého východu a jak se postavit k povolebnímu vývoji v Íránu.

Švédské předsednictví protestovalo proti soudním procesům s účastníky opozičních demonstrací po červnových íránských volbách. Minulý týden ale začaly v Teheránu další procesy se stovkou opozičních politiků a proreformních aktivistů.

Pavel Novák, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme