Ministři zahraničí EU budou jednat o povolební situaci v Íránu

O blízkovýchodním usmíření a povolební situaci v Íránu budou ve Stockholmu jednat ministři zahraničí Evropské unie. Schůzku mají provázet demonstrace příznivců íránské opozice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlajky členských zemí EU | Foto: europa.eu.int

Stockholmská policie zatím ví o třech demonstracích Íránců, které se chystají kolem příjezdové cesty do místa setkání unijních ministrů zahraničí. Na jeden z menších stockholmských ostrovů Skeppsholmen se sjíždějí na pravidelnou neformální schůzku. Naposledy ji na jaře za českého předsednictví hostil zámek Hluboká.

Ministři mají diskutovat o tom, jak by mohla Evropská unie přispět k nastolení mírového soužití v regionu Blízkého východu a jak se postavit k povolebnímu vývoji v Íránu.

Švédské předsednictví protestovalo proti soudním procesům s účastníky opozičních demonstrací po červnových íránských volbách. Minulý týden ale začaly v Teheránu další procesy se stovkou opozičních politiků a proreformních aktivistů.

Pavel Novák, Igor Maňour Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme