Ministři zemí EU o registraci telefonních dat

V severoanglickém Newcastlu pokračuje dvoudenní zasedání ministrů vnitra a spravedlnosti Evropské unie, jejichž plány na zavedení povinné registrace telefonních dat jsou krizitovány z řad provozovatelů telekomunikací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nosíte telefon v kapse?

Návrh na zavedení povinné registrace telefonních dat v členských zemích je součástí plánu Evropské unie v boji proti terorismu. Britská vláda jako hostitelka zasedání v Newcastlu doufala, že nová opatření budou uzákoněna ještě v tomto roce. Nicméně ministři vyslechli námitku z řad provozovatelů telekomunikací, že navrhovaná opatření by byla jednak mimořádně nákladná, jednak v rozporu s platnými předpisy unie o ochraně dat.

Námitku vznesl ředitel sdružení provozovatelů evropských telekomunikačních sítí Michael Bartholomew, který řekl, že realizace návrhu v celoevropském měřítku by si vyžádala stovky milionů eur.

A podle německé ministryně spravedlnosti Brigitte Zypriesové je na členských vládách rozhodnout také o tom, kdo by hradil náklady realizace navrhovaných opatření.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme