Ministři zemí EU o registraci telefonních dat

V severoanglickém Newcastlu pokračuje dvoudenní zasedání ministrů vnitra a spravedlnosti Evropské unie, jejichž plány na zavedení povinné registrace telefonních dat jsou krizitovány z řad provozovatelů telekomunikací.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

nosíte telefon v kapse?

Návrh na zavedení povinné registrace telefonních dat v členských zemích je součástí plánu Evropské unie v boji proti terorismu. Britská vláda jako hostitelka zasedání v Newcastlu doufala, že nová opatření budou uzákoněna ještě v tomto roce. Nicméně ministři vyslechli námitku z řad provozovatelů telekomunikací, že navrhovaná opatření by byla jednak mimořádně nákladná, jednak v rozporu s platnými předpisy unie o ochraně dat.

Námitku vznesl ředitel sdružení provozovatelů evropských telekomunikačních sítí Michael Bartholomew, který řekl, že realizace návrhu v celoevropském měřítku by si vyžádala stovky milionů eur.

A podle německé ministryně spravedlnosti Brigitte Zypriesové je na členských vládách rozhodnout také o tom, kdo by hradil náklady realizace navrhovaných opatření.

Milan Kopp, Milan Kocourek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme