Slovenská ministryně zdravotnictví se rozhodla podat tři měsíce před volbami demisi

Slovenská ministryně zdravotnictví Andrea Kalavská se rozhodla necelé tři měsíce před parlamentními volbami podat demisi. Média o tom informovala její mluvčí Zuzana Eliášová. Kalavská veřejně hovořila o možnosti svého odchodu už minulý týden poté, co neprosadila návrh velké reformy nemocnic. Podle slovenské ústavy bude na hlavě státu, zda demisi přijme.

Bratislava Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

slovenská ministryně zdravotnictví Andrea Kalavská | Zdroj: Profimedia

Nestranice Kalavská se už dříve dostala do sporu s nejsilnější vládní stranou Směr-sociální demokracie (Směr-SD), která ji do funkce ministryně navrhla. Vláda minulý týden navzdory jejímu nesouhlasu stáhla z jednání sněmovny návrh rozsáhlých změn ve fungování nemocnic.

Proti plánu vystupoval šéf Směru-SD a expremiér Robert Fico. Parlament následně odmítl také novelu zákona, na jejímž základě by do školek mohly být přijímány až na výjimky jen očkované děti.

Kalavská již minulý týden zmínila možnost svého odchodu z funkce ministryně. Premiér Peter Pellegrini, který je také místopředsedou Směru-SD a který zmíněnou reformu nemocnic dříve obhajoval, následně Kalavské při společné schůzce vyjádřil podporu.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme