VIDEO: V Minneapolis najel kamion mezi pochodující demonstranty. Řidič nikoho nezranil

Kamion s přívěsem vjel v neděli v americkém Minneapolis do davu lidí, kteří klidně pochodovali po oficiálně uzavřené dálnici na protest proti smrti Afroameričana George Floyda. Řidič mezi demonstranty vjel s hlasitým troubením a po chvíli kamion zastavil. Podle agentury Reuters nebyl nikdo z demonstrantů při incidentu zraněn. Lehká zranění ale utrpěl řidič, kterého demonstranti vytáhli z kabiny vozu a zbili ho.

Minneapolis Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Incident zachytily průmyslové kamery a také někteří z demonstrantů. Podle minnesotských úřadů přijeli krátce po incidentu na místo policisté, kteří řidiče kamionu zatkli a odvezli ho s lehkými zraněními do nemocnice.

Minnesotský bezpečnostní úřad označil počínání řidiče „velmi zneklidňující“ a později se k incidentu vyjádřil i guvernér státu. „Jen to dokresluje, s jak nestabilní atmosférou se právě potýkáme,“ řekl Tim Walz na tiskové konferenci s tím, že motiv řidiče zůstává neznámý.

Agentura Reuters upozornila, že záběry z Minneapolis nejsou jedinými, které zachytily vůz najíždějící na skupinu protestujících. V sobotu se něco podobného stalo v New Yorku, kde do davu vjelo policejní auto.

Spojenými státy už několik dní hýbe vlna protestů proti policejní brutalitě, kterou spustila smrt Afroameričana George Floyda při zásahu policisty.

zit Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme