Mira Markovičová se chystá do Haagu

Manželka bývalého jugoslávského prezidenta Slobodana Miloševiče se chce kvůli svému muži přestěhovat do Haagu. Mira Markovičová požádala nizozemské úřady o vízum, aby mohla manžela navštívit ve vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jak uvádí zpravodaj Českého rozhlasu v zemích Beneluxu Milan Fridrich, Mira Markovičová požádala o vízum pro sebe a svou snachu Milicu. Obě ženy chtějí Miloševiče navštívit v Nizozemí co nejdříve. Exprezidentova manželka dokonce uvažuje o tom, že si v Haagu pronajme byt, aby mohla ve společnosti svého muže, souzeného před mezinárodním tribunálem, trávit většinu času. Mluvčí nizozemského ministerstva zahraničí prohlásil, že by vízum mohla obdržet v průběhu příštího týdne a pak už jí nic nebude stát v cestě do Haagu. Nizozemí totiž hodlá vyhovět žádosti Miloševičovy manželky navzdory tomu, že Mira Markovičová je na seznamu 13 osob, které mají zakázaný vstup na území států Evropské unie. Nizozemí ani Evropská komise však Markovičové nechtějí v příjezdu do Haagu bránit. Zvláště poté, co tribunál oznámil, že konec soudního procesu se Slobodanem Miloševičem se dá očekávat nejdříve za dva roky.

Milan Fridrich, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme