Mirek Topolánek posnídá s americkým prezidentem

Předseda ODS Mirek Topolánek přicestoval v noci na dnešek do Washingtonu, kde se v úterý zúčastní společné snídaně světových pravicových lídrů. Snídani hostí v Bílém domě americký prezident George Bush, kterému veze Topolánek publikaci o průběhu bojů při osvobozování Plzně americkými vojsky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům na jaře | Foto: Miroslav Konvalina

Šéf občanských demokratů ve Washingtonu připomene, že si váží současných česko-amerických vztahů. Vyjádří se také v tom smyslu, že je optimistou, co se týká budoucnosti transatlantických vztahů.

60 let po skončení druhé světové války chce Mirek Topolánek, tentokráte přímo v Bílém domě připomenout, jak si vážíme americké pomoci během druhé světové války. Podle předsedy ODS je zřejmé, že současná administrativa má zájem o spolupráci, zlepšování a budování transatlantických vztahů, které byly pošramoceny odlišnými názory na válku v Iráku.

Mirek Topolánek bude ve Washingtonu vystupovat jako zastánce vyvážených vztahů mezi Evropou a Spojenými státy. V USA bude i jako politik, který se snaží, aby Evropa přistupovala aktivně k řešení celosvětových a regionálních problémů.

Miroslav Konvalina, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme