Mirek Topolánek posnídá s americkým prezidentem

Předseda ODS Mirek Topolánek přicestoval v noci na dnešek do Washingtonu, kde se v úterý zúčastní společné snídaně světových pravicových lídrů. Snídani hostí v Bílém domě americký prezident George Bush, kterému veze Topolánek publikaci o průběhu bojů při osvobozování Plzně americkými vojsky.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bílý dům na jaře

Bílý dům na jaře | Foto: Miroslav Konvalina

Šéf občanských demokratů ve Washingtonu připomene, že si váží současných česko-amerických vztahů. Vyjádří se také v tom smyslu, že je optimistou, co se týká budoucnosti transatlantických vztahů.

60 let po skončení druhé světové války chce Mirek Topolánek, tentokráte přímo v Bílém domě připomenout, jak si vážíme americké pomoci během druhé světové války. Podle předsedy ODS je zřejmé, že současná administrativa má zájem o spolupráci, zlepšování a budování transatlantických vztahů, které byly pošramoceny odlišnými názory na válku v Iráku.

Mirek Topolánek bude ve Washingtonu vystupovat jako zastánce vyvážených vztahů mezi Evropou a Spojenými státy. V USA bude i jako politik, který se snaží, aby Evropa přistupovala aktivně k řešení celosvětových a regionálních problémů.

Miroslav Konvalina, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme