Mírový slib v Assisi

Papež Jan Pavel II. a představitelé desítky světových náboženství se v italském Assisi modlili za ukonční válek a za mír. Účastníci velkého mezináboženského setkání přijeli do působiště svatého Františka vlakem. Podrobnosti máme od spolupracovnice Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu v Itálii Vědunky Lunardi: "Modlitby a meditace o míru a o cestách, které k němu vedou. A na závěr slavnostní mírový slib."

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jan Pavel II. v Assisi | Foto: ČTK/EPA

"Tak vyvrcholilo III. Mezináboženské setkání svolané papežem Janem Pavlem II. do Assisi po atentátech z 11. září." Vědunka Lunardi také připomíná, že závěrečným slibem se účastníci také zavázali nedopustit, aby se náboženství stalo záminkou k násilí a konfliktům.

Přehrát

00:00 / 00:00

V.Lunardi: Mírové shromáždění v Asisi

Představitelé světových náboženství se zároveň zavázali nepovažovat to, co jednotlivá náboženství odděluje, za nepřekonatelné zdi, bránit právo každého na důstojný život podle vlastní kulturní identity, stát po boku těch, kdo trpí bídou a opuštěností, přispívat všemi silami k tomu, aby dnešní lidé měli reálnou naději na spravedlnost a mír.

Vědunka Lunardi, Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme