Mise OBSE na východní Ukrajině objevila vojáky ruské armády

Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě objevila na východní Ukrajině ruské vojáky. Jednotky našli pozorovatelé při rutinní prohlídce jednoho ze skladů vojenské techniky, kterou kontrolují ruští separatisté.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ruští vojáci obsadili  kasárnu ukrajinského námořnictva  na krymském Bachčisaraji

Ruští vojáci obsadili kasárnu ukrajinského námořnictva na krymském Bachčisaraji | Zdroj: Reuters

Pozorovatelé OBSE se při kontrole jednoho skladu těžkých zbraní na územím ovládaném povstalci setkali s ozbrojencem, který prohlásil, že on a několik jeho kolegů, kteří skladiště hlídají, patří k 16. výsadkové brigádě ruské armády v Orenburgu.

Tito muži podle zprávy OBSE neměli na uniformách žádné identifikační znaky.

Mluvčí ruského prezidenta Dmitrij Peskov prohlásil, že ruské úřady tuto informaci prověřují, a tvrdí, že v předchozích případech se tyto zprávy nepotvrdily.

Rusko se zatím vždy od přítomnosti svých vojáků na východní Ukrajině distancovalo nebo je označilo za záložníky, kteří do země odjeli z vlastního rozhodnutí, případně na dovolenou.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme