Místo do Turecka a Egypta k Černému moři, radí ruští politici občanům

Všichni ruští účastníci organizovaných zájezdů v Turecku se už vrátili domů, oznámila státní agentura Rosturizm. Návrat doporučilo ministerstvo zahraničí z bezpečnostních důvodů a ruské cestovky už přestaly zájezdy do Turecka prodávat. To bude mít velký dopad i na letecké společnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pobřeží Středozemního moře v Turecku | Foto: Julie Urbišová

Turecko bylo podobně jako předtím zakázaný Egypt nejoblíbenějším cílem ruských turistů. List Komersant odhaduje celkové snížení počtu pasažérů o 10 procent. Finanční ztrátu letišť pak vyčíslil na pět miliard dolarů.

Letecké společnosti proto zřejmě budou v příštím roce rušit některé destinace úplně a letiště budou žádat o státní podporu. Zřejmě ji dostanou, protože v jejich čele stojí lidé velmi blízcí politickým špičkám.

Politici Rusům radí, aby se víc zaměřili na domácí letoviska. Například šéf Rosturizmu se prý dal slyšet, že pláže a moře jsou jen vnuceným dovolenkovým stereotypem posledních let. Sám přitom vlastní dva domy na Seychelských ostrovech.

Aerolinky ovšem žádný růst domácího trhu neočekávají. Míst pro dovolenou u teplého moře je v Rusku velmi málo, prakticky jen v oblasti Černého moře, a jsou výrazně dražší než zahraniční destinace.

Podle zahraničního zpravodaje Českého rozhlasu by sice Rusové v současném vlasteneckém zápalu rádi odpočívali doma, odrazuje je ale poměr ceny a kvality.

Martin Dorazín Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme