Místopředseda Berlusconiho strany odsouzen za styky s mafií

V Palermu byl dnes odsouzen jeden z nejbližších spolupracovníků italského premiéra Silvia Berlusconiho, senátor Marcello Dell-Utri. Soud mu vyměřil devítiletý trest za účast na nezákonné činnosti mafie. Druhý obžalovaný v tomto procesu Gaetano Cina dostal sedm let vězení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Marcello Dell'Utri | Zdroj: ČTK

Proces trval šest let, vyslechnuto bylo 270 svědků a obrovské množství odposlechů. Soudci se radili celých třináct dní, než vynesli rozsudek nad senátorem Marcellem Dell-Utrim, třiašedesátiletým místopředsedou strany Vzhůru Itálie!, v jejímž čele stojí italský premiér Silvio Berlusconi.

Podle obžaloby byl Dell-Utri v 80. letech zprostředkovatelem zájmů sicilské mafie uvnitř Berlusconiho společnosti Fininvest. Žalobce pro něj navrhoval jedenáctiletý trest, soudci vynesli devět let odnětí svobody a k zákazu vykonávání veřejných funkcí.

Dell-Utri prohlásil, že jeho život bude pokračovat jako dřív, protože případ není ukončen. Hodlá se proti rozsudku odvolat a případně jít i ke kasačnímu soudu. Verdikt palermského soudu přišel necelých 24 hodin poté, co byl Berlusconi zproštěn obvinění v jiném korupčním procesu v Miláně.

Vědunka Lunardi, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme