Mladá Španělka odjela za snoubencem do Itálie, jejich budoucí život rozdělila smrt

Místo líbánek smrt. Zemětřesení ve střední Itálii, které si vyžádalo nejméně 262 obětí, tragicky zasáhlo i do života italsko-španělského páru. Mladá dívka z Pyrenejského poloostrova strávila se svým nastávajícím jen pár dní, při středečních otřesech se jejich dům v obci Illica zřítil a Španělka v jeho troskách zahynula.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Následky tragického zemětřesení v italském městečku Illica | Foto: Robert Mikoláš

Skupinka mužů a žen z italského vyprošťovacího týmu diskutuje u dodávky naložené přikrývkami, základními potravinami a pitnou vodou.

Slunce praží, a tak si někteří jejich kolegové rádi odpočinou na nedalekém dětském hřišti, které se přes noc změnilo v hlavní základnu záchranářů v obci Illica.

Mezi nimi je i člen lesní stráže, čtyřicetiletý Vincenzo, který se už pomalu chystá balit. Městečko Illica je totiž celé prohledané a o ty, co přežili, se v provizorním stanovém městečku, které vyrostlo na louce pod vesnicí, postarají hasiči. Sám ale neví, kdy ho pošlou jinam.

Přehrát

00:00 / 00:00

Reportáž zpravodaje Českého rozhlasu Roberta Mikoláše z italského z městečka Illica postiženého ničivým zemětřesením

Povídáme si pod vysokým smrkem, který přítomné chrání před dotěrnými paprsky. Hned za ním je ale vidět obrovská hromada sutin, ze které vykukují zbytky nábytku, umyvadla i hraček včetně plyšové rybičky Nemo ze známého animovaného filmu.

Právě v tomto domě ještě do středečního rána žila šťastná rodina, která se chystala i na zásnuby. Nejstarší syn se totiž zamiloval do dívky pocházející ze Španělska.

Vincenzo byl jedním ze záchranářů, který ji nakonec v sutinách domu našel mrtvou. Jejího přítele se prý ale podařilo objevit ještě živého a teď ho mají v péči lékaři.

Ztrátou blízkého člověka tu ovšem trpí i zvířata. Celou dobu totiž kolem nás pobíhá pes s obojkem na krku, který mu ale jeho majitel už nikdy nesundá. A postarat se nemá kdo ani o koně pasoucí se v nedaleké ohradě. Přírodní tragédii přežili, jejich další osud je však také ve hvězdách.

Zemětřesení v Itálii | Foto: ČTK

Robert Mikoláš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme