Mladí Američané začínají se sexem později

Mládež ve Spojených státech se tolik nevrhá do sexu, jako to dělali ve věku dospívání jejich rodiče. Americká vláda vydala zprávu podle které se snížil počet teenagerů, kteří jsou sexuálně aktivní. Ti, kteří se sexu nevyhýbají, naopak více využívají antikoncepci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Sex and Lucia

Sex and Lucia

Národní zdravotní statistický úřad spočítal, že jen třetina amerických dívek stihla první sexuální styk mezi patnáctým a sedmnáctým rokem věku. V roce 1995 ho už mělo za sebou před sedmnáctými narozeninami 38 procent děvčat. Také chlapci jsou stydlivější, tam je propad ze 43 na 31 procent.

Američtí zdravotníci se radují, že náctiletí první sexuální styk odkládají nebo se mu vyhýbají. Jiná studie ale ukázala, že z federálních peněz byly financovány programy, které dívky strašily sterilitou a sebevraždami, pokud podstoupí interrupci a tvrdily, že dotyky na intimních místech partnera mohou vést k otěhotnění.

Miroslav Konvalina, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme