Mladí Němci si užívají už od raného věku

Německo stárne, ročně občanů Spolkové republiky ubývá. Naděje na zlepšení tohoto stavu nevypadá nejlépe. Naděje národní budoucnosti, mladí Němci holdují sice sexu už od 13 let, ve dvou třetinách případů bez ochrany, ale současně konzumují přespříliš alkoholu a navíc drží rekord v kouření.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

děti | Foto: Jan Rosenauer

Mladí Němci začínají ve 13 letech pivem a vínem. Poprvé se 18 procent z nich opije do němoty nejpozději do 14. Trumfnou je jen mladí Britové: 6 procent dětí se tam už v 11 letech každý týden napije kořalky. Vyplývá to z reprezentativní evropské studie WHO, která zkoumala 160 tisíc teenagerů na starém kontinentu. Ti němečtí si ještě ve 13 odbudou první sexuální zkušenosti, aby v 15 každý čtvrtý školák pravidelně kouřil. Podle profesora Hurrelmanna je to neuvěřitelně vysoké procento. A německým teenagerům to vynáší smutné první místo v Evropě. Také šikana se v německých školách pevně zakořenila. praktikuje je polovina 15letých chlapců. Vedou Litevci před Rakušany a Lotyši. Posledních příčky výzkumu obsadili Němci ve fyzické zdatnosti.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme