Česko 0:0 USA

Mladí věřící ovládli Kolín nad Rýnem

Moře praporů před kolínským dómem, náboženské písně v ulicích, taková je atmosféra Světových dnů mládeže, které začaly v duchu ústředního motta: "Přijeli jsme abychom se poklonili Ježíši." Mezi mladé poutníky přivítá také prezident Horst Köhler.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Světové dny mládeže v Kolíně n. Rýnem | Zdroj: ČTK

Nejen Kolín nad Rýnem, ale také nedaleký Bonn a Düsseldorf , hostí desítky tisíc poutníků. Jen úvodních bohoslužeb na fotbalových stadionech se účastnilo 200 000 mladých věřících, kteří přijeli z 200 zemí světa.

Všichni očekávají příjezd papeže Benedikta XVI., který považuje své zvolení na svatopetrský stolec právě letos za láskyplné gesto prozřetelnosti. Ústřední suvenýrem Světových dnů mládeže je plaketa odrážející německou hrdost na prvního papeže v novodobé historii: s textem "My jsme papež."

Jiného názoru je hnutí My jsme církev, které chce protestovat v Kolíně proti papežově zákazu kondomů v době šířící se nákazy virem HIV.

Milan Kopp, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme