Mladí Vietnamci se stále častěji chodí bavit do nočních klubů v západním stylu

Vietnam je zemí velkých platových rozdílů. Obyvatelé velkých měst tak tráví svůj volný čas zcela jinak než lidé na vesnici. V relativně bohatém Saigonu na jihu země se noční život mládeže velmi blíží tomu západnímu. Přesto jsou mezi Vietnamci stále populární také karaoke bary.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vietnamská děvčata, ilustrační foto | Foto: stock exchange, Adrian Jason Chan Yen Liang

Karaoke bar se ve Vietnamu skládá z několika oddělených místností. Návštěvník se do nich může i se svými přáteli zavřít a ven pak není nic slyšet.

„Toto prostředí je příjemnější, když někdo nemá odvahu předvádět se před davy. Je to větší legrace, můžete si povídat. A není potřeba se stydět, zpíváte jen před rodinou nebo přáteli,“ říká mladý Vietnamec, zatímco jeho přítelkyně zpívá písničku, kterou si vybrala na tabletu.

Přehrát

00:00 / 00:00

Mezi vietnamskou mládeží jsou stále populární karaoke bary. Ve velkých městech ale roste i obliba nočních klubů v západním stylu

V dobách dospívání oba často chodili s přáteli právě do karaoke baru. Vietnamská mládež ale ne vždy po večerech „seká latinu“.

„Asijské rodiny jsou si hodně blízké, ale myslím si, že nás rodiče vychovávali hodně přísně. Je to vidět, když pak do baru vyrazí třeba vysokoškoláci, začnou se chovat úplně jinak. Úplně se utrhnou, vypustí páru, někteří se moc neovládají,“ vysvětluje mladík.

Sám se právě do jednoho takového baru, kam rodiče nikdy nechodí, chystá. Mladí Vietnamci, řádně posilnění pivem, které si v podniku sami čepují, se umí bavit a tančit i v západním stylu.

Zahraniční vlivy se v klubech míchají. K americkému pivu si tak mohou Vietnamci objednat třeba arabskou vodní dýmku. Mezi tančícími davy také stojí co pět metrů uniformovaný muž s přísným výrazem.

„Je tady hodně lidí z ochranky, aby tady bylo bezpečno. Když se lidé opijí, dělají šílené věci,“ upozorňuje mladý Vietnamec. Jediné místo, kde se dá mluvit, je parkoviště před klubem.

Noční diskotéky nebo karaoke bary jsou ovšem i pro městské Vietnamce často cenově naprosto nedostupné. A tak jsou v noci parky plné mladých lidí, kteří jen tak posedávají na zemi s plechovkou piva v ruce.

Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme