Mladík, který vyfotil německou vlajku v klozetu, stojí před soudem

Z hanobení státního symbolu se před soudem v německém Rostocku zodpovídá někdejší předák mladých sociálních demokratů. Ten umístil na svou internetovou stránku fotografii německé vlajky pohozené v záchodové míse. Právníci se přou o to, jak čin vlastně kvalifikovat.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

vlajka Německa

vlajka Německa | Foto: Archiv ČRo

Robert Hagen byl předsedou mladých sociálních demokratů v Meklenbursku, když si značnou chválu vysloužil za svůj postup proti pravicovému extremismu.

Za svůj zkrat s vlajkou, kterého se dopustil v lehce podroušeném stavu, musel funkci opustit a teď mu u soudu hrozí v krajním případě tři roky odnětí svobody. Daleko pravděpodobnější je ovšem peněžitý trest.

Není dokonce vyloučeno, že jeho extempore budu nakonec kvalifikováno coby umělecký čin. Sám Hagen tvrdí, že se chtěl provokativní fotografií hlavně vymezit vůči stále častějším projevům nacionalismu, kdy si stále více uživatelů vybírá na sociálních webech německou vlajku coby profilovou fotografii.

Jiří Hošek, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme