Mladík podezřelý ze střelby v kostele v Charlestonu skončil za mřížemi

Americká policie už dopadla mladíka, který je podezřelý ze střelby v kostele v Charlestonu v Jižní Karolíně. Při masakru zemřelo 9 lidí, včetně duchovní místní kongregace. Úřady čin vyšetřují jako zločin z nenávisti.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Do kostela v americkém Charlestonu vnikl neznámý útočník a začal střílet

Do kostela v americkém Charlestonu vnikl neznámý útočník a začal střílet | Zdroj: Reuters

Útočníka policie identifikovala jako 21letého Dylanna Roofa.

Dopadla ho ve městě Shelby, které je od Charlestonu vzdálené přibližně 400 kilometrů. A sice na podnět jednoho z místních občanů, který si všiml poznávacích značek na autě, po kterém policie okamžitě po činu vyhlásila pátrání.

21letý běloch Dylann Roof pochází z Columbie v Jižní Karolíně. Střelnou zbraň dostal k narozeninám od otce.

Přehrát

00:00 / 00:00

Policie dopadla 21letého Američana, který v černošském kostele v Charlestonu zřejmě zastřelil devět lidí. Více od Lenky Kabrhelové

Média obletěl jeho facebookový profil, kde je na fotografii oblečený do bundy s vlajkami dvou bývalých režimů z doby apartheidu v jižní Africe a bývalé Rhodesii.

Policie střelbu vyšetřuje jako zločin z nenávisti a mnozí připomínají, že metodistický kostel, kde se střelba odehrála, je sídlem jedné z nejstarších černošských kongregací v regionu.

Prezident Barack Obama ve vystoupení ostře kritizoval dostupnost střelných zbraní, kvůli kterým se podobné útoky opakují s železnou pravidelností.

Dylann Roof, podezřelý z masakru v kostele v americkém Charlestonu | Foto: ČTK/AP

Organizace sledující aktivity bělošských extremistů v USA nemá o Roofovi žádné záznamy. Není známo, že by se Roof hlásil k některé ze šestnácti rasistických organizací, které v Jižní Karolíně působí.

Obrázky v jeho pokoji údajně potvrzují, že zastával extrémní rasistické názory. Z pokoje prý často nevycházel.

Jeden ze středoškolských spolužáků ho v médiích popsal jako častého uživatele drog, který vyprávěl rasistické vtipy.

Kostel v Charlestonu | Foto: Reuters

V policejním záznamu má dva přestupky – vstup na cizí pozemek, za který byl odsouzen ke 12 dnům vězení, a v březnu ho úřady obvinily z držení drog, případ ještě není u konce.

Rodiče Dylanna Roofa byli rozvedeni, v mládí střídavě žil u obou.

Střelba v černošském kostele v Jižní Karolíně si vyžádala devět obětí

Číst článek

Lenka Kabrhelová, mkp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme