Mladík vtrhl na školu v Oregonu a postřílel 9 lidí, sám zemřel při přestřelce s policií

Při střelbě na vyšší odborné škole v americkém státě Oregon ve čtvrtek zemřelo 10 lidí, včetně útočníka. Dalších zhruba 7 lidí bylo zraněno a někteří jsou v kritickém stavu. Médiím to řekl šerif okresu Douglas John Hanlin. Střelcem byl 26letý muž, který zemřel při přestřelce s policií. Vyšetřovatelé zatím neznají jeho motiv, podle stanice CNN ale o svých plánech psal o den dříve na sociálních sítích.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Na vyšší odborné škole v americkém státě Oregon se střílelo. Zemřelo nejméně 10 lidí

Na vyšší odborné škole v americkém státě Oregon se střílelo. Zemřelo nejméně 10 lidí | Zdroj: Reuters

Celý kampus místní Umpqua Community College v malém oregonském městě Roseburgu obklíčila policie. Asi 2500 studentů bylo evakuováno. Neštěstí podle policejních zdrojů vyšetřuje asi stovka expertů, včetně FBI.

Modlitby nestačí, řekl Obama v reakci na střelbu v Oregonu. Opět volá po úpravě zákona o držení zbraní

Číst článek

„Je tam asi 18 budov s desítkami tříd a střelec byl v jedné z nich. Trvalo dlouho, než se podařilo policii každou místnost evakuovat. Roseburg je malé město. Většina lidí má ve škole nějaké dítě, bratrance, tetu, někoho. Každý tu zná každého,“ řekl televizi CNN vyšetřovatel Ray Shoufler.

Pachatel vnikl do budovy vědeckého oddělení a střílel ve dvou třídách. Střelba trvala podle svědků zhruba minutu, areál školy útočník údajně velmi dobře znal.

„Všechno jsme nechali na místě, můj batoh, peněženku, klíče od auta, všechno tam zůstalo a my utíkali pryč. Když jsme vybíhali z budovy, studenti běželi na všechny strany, byl tam obrovský chaos,“ popsala jedna ze studentek.

Mladík měl podle stanice CNN patrně čtyři zbraně. Jedna z přeživších svědkyň tvrdí, že se bezprostředně před útokem ptal, k jaké víře se kdo hlásí. „Střelec byl zlikvidován poblíž jedné z učeben,“ řekl na tiskové konferenci šerif okresu Douglas John Hanlin.

Umpqua Community College má 3300 studentů. Je to takzvaná místní univerzita, tedy dvouletá přípravka na vysokou školu. Roseburg, kde sídlí, má asi 20 tisíc obyvatel.

Dušan Neumann, Simona Bartošová, Viktor Daněk, msk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme