Sedmnáctiletý mladík vyryl na zeď koncentračního tábora své jméno. Soud mu za to udělil podmínku

Raphael A. vyškrábal svoje jméno na jednu ze zdí někdejšího vyhlazovacího tábora v Osvětimi-Březince. Viděla ho při tom ale průvodkyně a sedmnáctiletý mladík skončil ve vazbě. Nyní mu soud udělil rok vězení s dvouletým odkladem a s pokutou v přepočtu něco přes 6000 korun. Raphael A. je přitom studentem školy, která připravuje budoucí rabíny, o historickém významu Osvětimi tedy dobře věděl.

Osvětim Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Koncentrační tábor v Osvětimi | Foto: Dáša Kubíková

Proti rozsudku se mladík ještě může odvolat, jeho trest je ale na dolní hranici. Soudce Konrad Gwozdziewicz se pro takový trest rozhodl proto, jelikož nebyl mladík předtím soudně trestán a svého činu litoval, uvedla agentura AP.

Loni v únoru dostali za podobný čin stejný trest dva mladíci z Portugalska. I Raphael A. vysvětloval svůj čin tím, že na zdi byla napsána už jiná jména.

V posledních letech zaznamenali v Osvětimi ještě například krádež části ostnatého drátu a případ krádeže nápisu Arbeit Macht Frei nad branou tábora.

Ondřej Himmer Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme