Mladou Češku zavražděnou v Indii pachatel surově ubodal

24letá Češka zavražděná tento týden v Indii byla surově ubodána. Podle indických médií to potvrdila pitva. Turistka měla na těle až devatenáct bodných nebo řezných ran, před smrtí navíc utrpěla prudký náraz do hlavy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Indické ženy (ilustrační foto) | Foto: Free Digital Photos

Ohledání těla nepotvrdilo žádné sexuální násilí a ještě nejsou známy výsledky zkoušky na přítomnost drog. Žena podlehla velkému množství řezných a bodných ran na hrudi a na krku.

Některé zdroje píší až o devatenácti různých ranách. Hlavním podezřelým je stále její kamarád, devatenáctiletý český občan, kterému hrozí doživotí.

Okolo vraždy je hodně nejasností. Jisté je to, že mladého muže našli lidé v bezvědomí asi 30 kilometrů od místa činu. V nemocnici si všimli, že je zraněný na rukách, a zavolali policii. Té muž řekl, že na něj v pronajatém apartmánu zaútočili dva muži a odvlekli ho a autem odvezli na neznámé místo.

Policie muže odvedla zpátky k apartmánu, který byl zamčený zvenku, a pak na stanici, aby s ním sepsala protokol. Policisté nakonec vyrazili dveře od apartmánu a našli tam mrtvou ženu.

Přiznání prý bylo vynucené

Vražedná zbraň se nenašla, pokoj nikdo nevyloupil, nikdo z okolí neslyšel zápas ani nic podezřelého. Podle policie na místě činu nebyly ani žádné stopy po útoku dvou mužů. Mladý Čech se pak v policejní cele k vraždě údajně přiznal.

Zdroj blízký jeho sestře, která v Indii dlouhodobě žije, však Českému rozhlasu řekl, že muž byl policií k přiznání donucen. A velký nátlak prý policie vyvíjí i na jeho sestru. Případ má řadu podezřelých okolností a zatím není znám žádný jednoznačný motiv.

Není ani jasné, proč by indická policie něco takového dělala. Zdroj rozhlasu spekuluje o tom, že policie a stát Goa se bojí špatné reputace.

Goa je totiž vyhlášená turistická oblast a turisté bývají na případné ohrožení svojí bezpečnosti dost citliví. A kdyby se ukázalo, že jim tam hrozí nebezpečí od místních lupičů a vrahů, znamenalo by to velké finanční ztráty.

Je to ale opravdu jen teorie. Informace o vynuceném přiznání pocházejí od lidí blízkých obviněnému muži - a v tomto kontextu je také třeba je vnímat.

Jan Prokeš, Ondřej Himmer, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme