Mladý Čech čeká v indické vazbě na výsledek vyšetřování. Je podezřelý z vraždy přítelkyně

Devatenáctiletý český občan, který je v indickém státě Góa podezřelý z vraždy své přítelkyně, stále čeká na výsledek vyšetřování. Jak Českému rozhlasu řekl jeho indický právník Peter D'Sousa, muž byl obviněn z vraždy ženy, se kterou bydlel na pokoji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vězení (ilustrační foto) | Zdroj: Vězeňská služba ČR

„Žalobu podají teprve až skončí policejní vyšetřování. Do té doby bude ve vazební věznici ve městě Mápusa a každých 14 dní ho předvedou před soud. Policie má na podání žaloby 90 dní. Pokud by to do té doby nestihli, měl by nárok na propuštění na kauci,“ upřesnil D'Sousa.

Česká turistka byla podle indických médií surově pobodána. Jak indický právník dodal, policie v obdobných případech vypracuje žalobu do dvou měsíců.

„Obviněný Čech není v cele sám, je tam s mnoha dalšími. Netrpí hlady, ty podmínky odpovídají situaci, ve které se nachází. Není to nic opulentního, je to pouhé minimum,“ doplnil právník, který také pochválil české diplomaty, že se o případ aktivně zajímají. Podle Petera D'Sousy směla obviněného Čecha ve vězení navštívit i jeho rodina.

Karolína Rezková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme