Mladý čínský turista se podepsal na staroegyptský reliéf, Číňany to rozzlobilo

Čínští turisté budou pod přísnějším dohledem průvodců. Pokud se na zájezdu nebudou chovat slušně, může se jim stát, že je pošlou i domů. To je jedno z nových opatření, která zavádějí cestovní kanceláře. Reaguji tak na nedávný případ, kdy se na starodávný reliéf v egyptském Luxoru podepsal čínský mladík.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Staregyptský reliéf | Foto: Český egyptologický ústav

Patnáctiletý čínský turista Ting nechal vzkaz o své návštěvě Egypta na 3500 let starém reliéfu v chrámovém komplexu Luxor. Fotografie poškození jedné z nejvzácnějších egyptských památek se pak dostala na čínskou sociální síť Weibo.

O víkendu už na snímek s nápisem a podpisem na reliefu zareagovalo přes 18 tisíc lidí, kteří navíc chlapce a jeho rodinu vypátrali. Kauzu probírají teď i některá čínská media a cestovní kanceláře, spolu s úřady.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jediný podpis spojil čínskou společnost proti mladému vandalovi, podrobnosti připojila zpravodajka ČRo v Asii Kateřina Procházková

Vzhledem k tomu, že se vše událo už před několika lety, tedy podle tvrzení chlapcovy matky, nikterak vážný dopad ze strany úřadů to na mladíka nemá. Po smršti vzkazů na internetu ale rodiče Tinga poslali do některých medií omluvu.

Opravdu trestat ale začala spíše veřejnost, blogeři například zablokovali stránky základní školy, kam chlapec chodil. A komentářů na internetu neubývá. Rodina se musela prý dokonce vystěhovat i z bytu, kde je naháněli novináři a veřejnost. Takže spíše než trest, je tady pomsta.

Nevhodné chování čínských turistů

Na případy vandalismu a nevhodného chování čínských turistů upozornil už před několika týdny ministr zahraničí a také čínský vicepremiér Wang Jang. Ten je v oficiálním prohlášení žádá, aby se ve světě chovali slušně.

Stížnosti na nevhodné chování turistů z Číny se totiž množí. Noviny Global Times upozorňují, že nápisy od čínských turistů se objevují i na památkách v samotné Číně. Samozřejmě mohou za ně prý i cizinci, lze se dočíst v čínském mediu.

Kateřina Procházková, bre Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme