Mluvčí české vlády jedná ve Washingtonu o umístění radaru v Česku

Plány na umístění protiraketového radaru v Česku - to bylo téma washingtonských jednání mluvčího české vlády Tomáše Klvani s náměstkyní ministryně zahraničí Condoleezzy Riceové Keren Hughesovou. Situaci podle českých diplomatů částečně uklidnilo prohlášení ruského prezidenta Putina o možnostech participace na protiraketovém systému.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

americký Kongres ve Washingtonu | Foto: Alexandr Pícha

Hlavním tématem jednání ve Washingtonu je rozšíření dalších otevřených informací pro českou veřejnost. "Kolem případného umístění radaru v Brdech se rozšiřuje v České republice i jinde spousta mýtů, polopravd a nepřesných informací. Tyto moje konzultace ve Washingtonu jsou namířeny také k tomu, že je třeba předkládat veřejnosti také pravdivé informace tak, aby si mohla udělat názor na základě faktů, a ne mýtů," řekl Klvaňa.

Americká Agentura protiraketové obrany také pozvala české experty k další návštěvě Marshallových ostrovů. Radar tam stojí bez jakýchkoliv důsledků u místní školy. Čeští experti si ho nicméně proměří přímo v provozu.

Alexandr Pícha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme