Mnichov hostitelem světové konference o bezpečnosti

V Mnichově dnes začíná 41. konference o bezpečnostní politice. Tradiční fórum mezinárodních politiků a odborníků provázejí, také tradičně, protesty mírových aktivistů a antiglobalistů. Do bavorské metropole zamíří ode dneška až do neděle z oficiálních hostů spolkový prezident Horst Köhler, či generální tajemník OSN Kofi Annan, za Česko přijíždí ministr Karel Kühnel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kofi Annan | Foto: Jan Vytopil

Mír skrze dialog, to je motto letošního ročníku konference, která se koná už po 41. a mezi odborníky se jí říká Davos bezpečnostní politiky, po vzoru světového ekonomického fóra ve švýcarském horském letovisku.

V centru pozornosti 250 účastníků tohoto mnichovského fóra budou pochopitelně bezpečnostní výzvy dnešního světa, např. stabilizace situace v Iráku a role NATO při ní, nebo spolupráce aliance s EU, právě na tato témata se chce soustředit ve svém vystoupení rady český ministr Karel Kühnl.

Milan Kopp, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme