Mnichov hostitelem světové konference o bezpečnosti

V Mnichově dnes začíná 41. konference o bezpečnostní politice. Tradiční fórum mezinárodních politiků a odborníků provázejí, také tradičně, protesty mírových aktivistů a antiglobalistů. Do bavorské metropole zamíří ode dneška až do neděle z oficiálních hostů spolkový prezident Horst Köhler, či generální tajemník OSN Kofi Annan, za Česko přijíždí ministr Karel Kühnel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kofi Annan | Foto: Jan Vytopil

Mír skrze dialog, to je motto letošního ročníku konference, která se koná už po 41. a mezi odborníky se jí říká Davos bezpečnostní politiky, po vzoru světového ekonomického fóra ve švýcarském horském letovisku.

V centru pozornosti 250 účastníků tohoto mnichovského fóra budou pochopitelně bezpečnostní výzvy dnešního světa, např. stabilizace situace v Iráku a role NATO při ní, nebo spolupráce aliance s EU, právě na tato témata se chce soustředit ve svém vystoupení rady český ministr Karel Kühnl.

Milan Kopp, David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme