Mnichov se připravuje na Oktoberfest. Pivní festival doprovázejí zvýšená bezpečnostní opatření

Mnichovský Oktoberfest začne v sobotu. Tradiční pivní slavnosti bude tentokrát hlídat více policistů i bezpečnostních kamer. Tereziánskou louku, kde se akce už více než 180 let koná, obežene mobilní plot.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oktoberfest, pivo, číšník, hospodský | Foto: Fotobanka Pixabay

Návštěvníků mířících sem za litrovými mázy piva a tradiční dechovkou bude okolo pěti milionů. Stejně jako oni se na tyto slavnosti chystá i policie. „Kvůli aktualizovaným bezpečnostním opatřením v Mnichově budeme provádět kontroly také při vstupu do areálu. Je zakázáno mít u sebe baťohy a tašky o objemu tři a více litrů,“ sdělil viceprezident mnichovské policie Werner Feiler.

Mnichov opatřeními reaguje na nedávné útoky v samotném městě i v Bavorsku. Na Tereziánské louce a v okolních ulicích bude namísto loňských pěti set plicistů sloužit o sto víc. Na celý areál bude kromě toho dohlížet 29 kamer. Přestože neexistuje žádné konkrétní nebezpečí, řada návštěvníků se rozhodla do Mnichova nepřijet. Hoteliéři letos hlásí ve srovnání s loňským rokem o deset procent méně hostů

Oktoberfest trvá většinou šestnáct dní, končí první říjnovou neděli. Jeho historie sahá až do roku 1810, v areálu o rozloze 64 akrů se každoročně sejde až šest milionů milovníků piva. Odhaduje se přitom, že až 30 % produkce bavorských pivovarů je spotřebováno právě během festivalu.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme