Mnichov se připravuje na Oktoberfest. Pivní festival doprovázejí zvýšená bezpečnostní opatření

Mnichovský Oktoberfest začne v sobotu. Tradiční pivní slavnosti bude tentokrát hlídat více policistů i bezpečnostních kamer. Tereziánskou louku, kde se akce už více než 180 let koná, obežene mobilní plot.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Oktoberfest, pivo, číšník, hospodský | Foto: Fotobanka Pixabay

Návštěvníků mířících sem za litrovými mázy piva a tradiční dechovkou bude okolo pěti milionů. Stejně jako oni se na tyto slavnosti chystá i policie. „Kvůli aktualizovaným bezpečnostním opatřením v Mnichově budeme provádět kontroly také při vstupu do areálu. Je zakázáno mít u sebe baťohy a tašky o objemu tři a více litrů,“ sdělil viceprezident mnichovské policie Werner Feiler.

Mnichov opatřeními reaguje na nedávné útoky v samotném městě i v Bavorsku. Na Tereziánské louce a v okolních ulicích bude namísto loňských pěti set plicistů sloužit o sto víc. Na celý areál bude kromě toho dohlížet 29 kamer. Přestože neexistuje žádné konkrétní nebezpečí, řada návštěvníků se rozhodla do Mnichova nepřijet. Hoteliéři letos hlásí ve srovnání s loňským rokem o deset procent méně hostů

Oktoberfest trvá většinou šestnáct dní, končí první říjnovou neděli. Jeho historie sahá až do roku 1810, v areálu o rozloze 64 akrů se každoročně sejde až šest milionů milovníků piva. Odhaduje se přitom, že až 30 % produkce bavorských pivovarů je spotřebováno právě během festivalu.

Pavel Polák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme