Mnichov: Smířlivého ducha úvodu konference narušil předseda íránského parlamentu

Útoky vůči Spojeným státům a nepřímým zpochybňováním holocaustu 'rozbil' předseda íránského parlamentu Alí Larídžání smířlivý tón úvodu mnichovské bezpečnostní konference. Na ní by měl americký viceprezident Joe Biden definovat nové zahraničně-politické priority administrativy Baracka Obamy. Do nich vkládají hlavně evropští politici velké naděje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mnichov | Foto: Jiří Hošek

Alí Larídžání pohřbil dialog se Spojenými státy o íránském jaderném programu dřív, než ho nový americký prezident stačil navázat. Předseda íránského parlamentu a někdejší vyjednavač o nukleárním programu Washington obvinil z politiky 'dvojího metru'.

Larídžání nechápe, proč nebyly Indie a Pákistán vystaveny sankcím za své testy jaderných zbraní. Íránský politik taky pobouřil přítomné v sále svým výrokem o holocaustu, který označil za téma, na které existují různé úhly pohledu.

Na mnichovské konferenci jsou dnes s napětím očekávána vystoupení spolkové kancléřky Angely Merkelové, francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho a hlavně amerického viceprezidenta Joea Bidena.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme