Mnichov už zachvátila každoroční oktoberfestová horečka

Bavorská metropole se vyzdobila do bílomodré. Mnichov už žije tradičními pivními slavnostmi, které vypuknou na známé Tereziánské louce v sobotu úderem poledne. Letos se nesou v duchu dvousetletých oslav.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Historický průvod před zahájením Oktoberfestu v Mnichově | Foto: Klára Stejskalová

Tradiční kožené kalhoty, klobouky se štětkou, pestrobarevné bavorské kroje a kočár s Ludvíkem Bavorským a jeho vyvolenou Terezií Sasko-Hildburghausenskou.

Den před zahájením pivních slavností prošel bavorskou metropolí historický průvod. Chybět nebude ani koňský dostih, kterým vyvrcholil vůbec první Oktoberfest 17. října 1810.

Oblibu festivalu i po dvou stech letech vysvětluje generální manažerka Gabriele Weishäuplová tím, že je symbolem bavorského stylu života.

„Tento svátek byl vždy politicky podporován za všech časů , s hospodářským rozvojem se zkomercionalizoval a dnes je to největší lidová veselice na světě,“ říká Weishäuplová.

Organizátoři očekávají přes šest milionů návštěvníků, denně jich Tereziánská louka pojme asi 350.000. Hotely v Mnichově i okolí jsou už beznadějně vyprodané a ceny vyšplhaly do astronomických výšek.

Letos poprvé je Oktoberfest nekuřácký, ale policie naznačuje, že pokuty vybírat nebude. Některé pivovary přesto ve svých stanech připravily speciální kuřácké terasy. Vzhledem k dvoustému jubileu se bude čepovat i stejné pivo, jaké se pilo v roce 1810.

Klára Stejskalová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme