Mnichovský Oktoberfest budou provázet přísná bezpečnostní opatření

Betonové zátarasy, videokamery a stovky policistů v terénu. Letošní jubilejní Oktoberfest budou provázet nejpřísnější bezpečnostní opatření v historii. Podle mnichovské policie neexistují důkazy o konkrétním hrozbě, přesto vzhledem k množství lidí, kteří každoročně na Oktoberfest zavítají, jde teoreticky o ideální cíl pro teroristy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Průvod Mnichovem při Oktoberfestu | Foto: Jiří Hošek

Narozdíl od loňského roku, kdy existovala vážná hrozba ze strany teroristické sítě Al kajdá, letos mnichovská policie podobné indicie nemá. „Ale každý rok se potýkáme s telefonáty vyhrožující bombou", říká Richard Wenger z Policejního prezidia.

Přímo na místě bude podle něj nasazeno 300 policistů a dalších 200 v přilehlých ulicích. Do okolí tereziánské louky, kde se Oktoberfest koná, nesmí žádná osobní auta ani taxi, uzavřený je i vzdušný prostor.

Pivní slavnosti jsou každoročně vítaným cílem pro kapsáře z celé Evropy. Poměrně často dochází i k sexuálním útokům, pro tyto případy fungují speciální telefonní linky a v terénu jsou sociální pracovníci, kteří pomáhají postiženým ženám a dívkám.

Klára Stejskalová, Katka Brezovská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme