Mnichovský Oktoberfest opět otevřel své brány

V Mnichově začal za obrovského zájmu lidí už 176. ročník tradičního Oktoberfestu. Lidová veselice považovaná za největší svého druhu na světě, potrvá 16 dní. Mělo by se při ní vypít znovu kolem 6,5 milionu tupláků zlatavého moku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Průvod Mnichovem při Oktoberfestu | Foto: Jiří Hošek

Pouhopouhými dvěma údery těžkou dřevěnou palicí narazil mnichovský starosta Christian Ude první sud ve stanu rodiny Schottenhamelových a zvolal tradiční "O zapft is," "Je naraženo!"

Vyrovnal tak svůj vlastní rekord z let 2005 a 2008. V roce 1950, kdy tato tradice vznikla, potřeboval tehdejší starosta Thomas Wimmer úderů 19.

Zahájení Oktoberfestu přeje mimořádně počasí a tak už kolem jedenácté hodiny muselo být všech 14 hlavních stanů kvůli naprosté přeplněnosti uzavřeno. Návštěvníky evidentně neodradila ani cena až 8,60 eur za máz slavnostního piva.

Neopakoval se skandál z loňského roku, kdy si manželka tehdejšího zemského premiéra Marga Becksteinová odmítla vzít na zahájení Oktoberfestu tradiční dirndl. Nová první dáma Bavorska Karin Seehoferová této nepsané povinnosti dostála.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme