Mobil v ruce při řízení? Za dva prohřešky vezmeme řidičák, plánuje britská vláda

Koho britští policisté přistihnou dvakrát za volantem s mobilním telefonem v ruce, přijde o řidičský průkaz. Jde o součást balíčku nových trestů pro řidiče, který chystá londýnská vláda. Podstatně vyšší mají být i finanční postihy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Řidič | Foto: Fotobanka Pixabay

Podle autoklubu RAC přiznalo v loňském roce používání mobilního telefonu za jízdy 31 procent britských řidičů. U 22 smrtelných nehod bylo loni faktorem používání mobilu.

Ministerstvo dopravy se údajně chystá zdvojnásobit současnou sazbu, která viníkům přisuzuje 3 trestné body a pokutu 100 liber na místě.

Čerství držitelé řidičského oprávnění by o něj nově automaticky na 2 roky přišli už při prvním prohřešku s mobilním telefonem. Maximální výše pokuty za mobil za volantem se může vyšplhat až na 1000 liber.

Podle expertů ale odstrašení není pořád dost velké a hlavně prý na silnicích není dost dopravních policistů, kteří by na chování motoristů dohlíželi.

Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme