Mocenský boj v bavorské CSU pokračuje

V bavorské CSU neustává boj o moc ani po rezignaci šéfa strany Hubera. Otázkou zůstává, zda nedělní volební debakl nakonec "ustojí" bavorský ministerský předseda Beckstein. Ten by ve funkci rád zůstal.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Güntr Beckstein | Zdroj: ČTK

Taky Erwin Huber si myslí, že by Günther Beckstein měl v premiérském křesle setrvat, protože prý na dramatické ztrátě voličské přízně nenese vinu. Uvnitř CSU ale sílí hlasy, že by měl z volební blamáže vyvodit důsledky i Beckstein.

Otevřená zůstává i varianta, že by spolkový ministr zemědělství Seehofer kromě předsednictví v CSU, měl převzít i post zemského premiéra. Liberálové, kteří se pravděpodobně stanou koaličním partnerem CSU, vzkázali, že by si křesťanští sociálové měli ohledně svého vedení udělat jasno co nejrychleji.

Erwin Huber mezitím listu Passauer Neue Presse řekl, že by se CSU měla výrazněji vymezovat vůči "sesterské" CDU. "Nesmíme se stát pouhou zemskou odnoží této strany," varoval doslova odcházející předseda křesťanských sociálů.

Milan Kopp, Jiří Hošek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme