Moderátor BBC Jimmy Savile měl spáchat víc než 220 sexuálních zločinů

Nejmladší obětí sexuálního zneužívání někdejšího slavného moderátora BBC Jimmyho Savilea byl osmiletý chlapec. Ve vyšetřovací zprávě to uvedla britská policie. Savile podle zprávy za více než 40 let spáchal přes 200 sexuálních zločinů, z toho 34 z nich bylo znásilnění.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zesnulý moderátor BBC Jimmy Savile na snímku z roku 2005

Zesnulý moderátor BBC Jimmy Savile na snímku z roku 2005 | Zdroj: Reuters

Moderátor Jimmy Savile patřil v 70. a 80. letech k celebritám britské BBC. Za jeho charitativní činnost ho královna povýšila do šlechtického stavu.

Savile zemřel v říjnu 2011 ve věku 84 let. Až poté se začalo mluvit o jeho temné pedofilní minulosti. Jeho oběti poprvé promluvily.

Policejní zpráva uvádí, že je Savile zneužíval své oběti od roku 1965 do roku 2006 ve studiích BBC i v nemocnicích, kde vedl charitativní projekty. Výpovědi obětí podle zprávy předkládají přesvědčivý obraz bezohledného sexuálního delikventa.

Skandál otřásl celou Velkou Británií. Moderátor, který nebyl příliš známý v zahraničí, patřil v 70. a 80. letech k nejoblíbenějším televizním celebritám na ostrovech.

Pavel Polák, kko Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme