Modlitební kampaň má pomoct, aby volby na Slovensku dopadly dobře

Za necelých pět týdnů proběhnou na Slovensku předčasné volby, slovenská politika přitom právě prochází velkou krizí důvěry. Zatímco někteří nespokojení Slováci organizují pouliční protesty nebo plánují k volbám nedorazit, jiní se v tichosti organizovaně modlí, aby volby dopadly dobře.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Modlitba. Ilustrační foto | Foto: Fotobanka Stock.xchng

„Do modlitby se zapojilo už okolo tisíce lidí a stále přibývají, časem. Za čtyřicet dní se jich snad nasbírá dost,“ říká Norika Olšavská z Popradu.

Norika je mluvčí kampaně nazvané 40 dní teď a vlastně jedinou viditelnou tváří projektu, který si jinak zakládá spíš na anonymitě.

Zapojit se do modlitební akce je prý snadné, stačí se jen registrovat na internetu a rezervovat termín modlitby.

Přehrát

00:00 / 00:00

Zpravodaj Českého rozhlasu na Slovensku Vojtěch Berger se zajímal o modlitební kampaň za dobrý výsledek voleb

„Existuje jednoduchá registrace. To je pro ty babičky, které nadiktují svým chlapcům, že se chtějí modlit. Tak oni je tam zapíšou, napíšou tam jen jejich jméno a město, odkud jsou. A potom je normální registrace pro lidi, kteří se rozhodnout modlit v konkrétním čase, tak si vyberou buď modlitbu nebo půst,“ vysvětluje Norika.

Každému, kdo si termín modlitby rezervoval, přijde v příslušnou hodinu upomínací SMS zpráva na mobil.

„To, jak teď Slovensko vypadá, bude úplně jinak vypadat po volbách, protože věříme, že Bůh může opravdu konat,“ přibližuje na serveru YouTube asi dvacetiletý Martin, proč se k hromadným modlitbám připojil.

Zatímco přímluvné modlitby za moudrá rozhodnutí politiků jsou v kostelech celkem běžné, organizovaná kampaň za dobrý výsledek voleb je na Slovensku novinkou.

Organizátoři zdůrazňují, že nepreferují konkrétní politickou stranu a zmiňovaný dobrý výsledek voleb chápou spíše všeobecně. Řídí se heslem Lepší zabrat 40 dní před volbami, než trpět 4 roky po volbách.

„My si myslíme, že je potřebné se modlit, aby se děly věci, aby se měnily věci, aby bylo lépe, než je. Nemůžu říct, kdo přesně bude lepším politikem, koho z těch stran si můžete vybrat, aby bylo na Slovensku dobře. Ale já věřím, že bude lépe, než bylo dosud, právě díky té modlitbě,“ dodává Norika.

Vojtěch Berger, Kristina Winklerová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme