Monacký kníže Albert II. se žení s Jihoafričankou

Monako dnes čeká velká událost – svatba tamního panovníka, která je zároveň po dlouhé době sňatkem úřadujícího evropského monarchy. Monacký kníže Albert II. si bere bývalou jihoafrickou reprezentantku v plavání Charlene Wittstockovou. Francouzský týdeník L'Express sice na svém webu uvedl, že snoubenka si sňatek na poslední chvíli rozmyslela a chtěla odjet, knížecí palác to ale rezolutně popírá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monacký princ Albert II. na slavnostním zahájení televizního festivalu v Monte Carlu

Městský stát na Azurovém pobřeží nezažil 55 let panovnickou svatbu, dlouho se čekalo, až se dnes 53letý kníže ožení. Naposledy se brali Albertovi rodiče: kníže Rainier III. a holywoodská herečka Grace Kelly, která zemřela v roce 1982. Ani nastávající kněžna není urozeného původu.

Dnes snoubence čeká civilní sňatek v trůnním sále, večer bude pro Monačany v přístavu velká recepce a zvuková a světelná show. Církevní svatba pod širým nebem se odehraje v sobotu a oslavovat se má až do konce víkendu.

Pár, který spojuje láska ke sportu, chce mít co nejdříve děti.

David Koubek, Lucie Maňourová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme