Monacký kníže byl pro své výtržnosti odsouzen k půlmiliónové pokutě

Monacká knížecí rodina k sobě tento týden opět poutala pozornost. Milé to ale zřejmě příslušníků tohoto šlechtického rodu rozhodně nebylo. Manžel princezny Karoliny, dcery knížete Reiniera, byl totiž odsouzen k téměř půlmiliónové pokutě za opětovné výtržnosti spojené s ublížením na zdraví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Monako

50letý Ernst August je nejen manželem monacké princezny Karoliny, ale sám také princem Hannoverským, vévodou Braunschweigským a Lüneburgským. Ani všechny šlechtické tituly mu však nezajistily beztrestnost za to, jak se chová na veřejnosti, dlužno říci většinou v opilosti.

Hanoverský, tedy jeho domácí soud, ho tento týden odsoudil k pokutě 445 tisíc eur, a může tak vlastně mluvit o štěstí. V první instanci totiž dopadl hůře; odsouzen byl nejen k peněžitému trestu, ale také k 8 měsícům vězení. Pro poškozené je pak rozhodnutí vyššího soudu zklamáním. Třeba i proto, že navzdory údajné lítosti princ Ernst zastrašoval před líčením hlavního poškozeného a svědka i jeho rodinu.

I když, jak se říká, všeho do času. Soudce totiž princovi, který se k soudu nedostavil, pohrozil, že pokud se jeho výtržnictví a opilectví bude opakovat, nařídí mu ústavní ochranný dohled. Čeho se vlastně příslušník evropské šlechtické smetánky dopustil? Opětovně zaútočil na jednu novinářku a při jiné příležitosti, ale opět v opilosti, těžce zranil hoteliéra z Keni. Původně sice tvrdil, že mu dal jen pár políčků, ale nakonec uznal, že zlomené žebro a vykašlávání krve, může těžko způsobit pár facek.

"Jednou někoho skutečně zabije," varuje postižený hoteliér. Také princův obhájce připouští, že jeho mandant se vzhledem ke své povaze a pod vlivem alkoholu, těžko ovládá. Sám Ernst August je prý ale hluboce otřesen svým vlastním chováním a zahanben faktem, že byl pravomocně odsouzen.

Jak dlouho mu pocit studu vydrží, lze jen stěží odhadnout, vzhledem k početným předchozím skandálům lze spíše očekávat dříve nebo později nový skandál. Přitom nedávno jiný německý soudu zakázal zveřejňovat fotografie jeho dcery, Alexandry, aby nebyla ohrožována veřejností. Otázkou je, kdo zakáže princovi Ernstovi ohrožovat veřejnost. A to by se hannoverský šlechtic mohl stát dokonce i britským králem, naštěstí více-méně čistě teoreticky, v dlouhém seznamu stojí totiž až na 450. místě.

A podle nejnovější agenturní zprávy je už princ Ernst opět v maléru. Policie ho vyšetřuje v souvislosti s urážkou příslušníka pohraniční stráže na letišti v Hannoveru, když se domáhal odbavení svého soukromého letounu.

David Šťáhlavský Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme