Monacký kníže je vážně nemocný

Lékaři vážně nemocného monackého knížete Rainiera III. odmítají sdělit, zda se pacient uzdraví či zda svůj vážný zdravotní stav přežije. Jeho syn, princ Albert, se objevil na balkoně knížecího paláce a lidé se modlili za uzdravení knížete. Princ Albert se na veřejnosti objevil vůbec poprvé od úterý, kdy byl jeho jedenaosmdesátiletý otec převezen na jednotku intenzivní péče kvůli vážným onemocněním srdce, ledvin a problémům s dýcháním. Poslední lékařská zpráva vypracovaná třemi lékaři říkala, že Rainierův zdravotní stav je nadále "znepokojující". Lékaři si podle agentur sami nejsou jisti, že se pacient ještě zotaví.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

kníže Rainier | Zdroj: ČTK

Sedmačtyřicetiletý Albert a jeho o rok starší sestra Caroline vystoupili na balkon paláce při příležitosti každoročního velkopátečního procesí před knížecím sídlem. Arcibiskup Bernard Barsi v monacké katedrále věřící vyzval, aby se modlili za nemocné, "zvláště za našeho knížete...a našeho papeže". Rainier vládne malému středomořskému knížectví od roku 1949.

Markéta Kaclová, Ladislav Dvořák Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme