Monako má dvojí důvod k oslavám, knížecímu páru se narodila dvojčata

Monackému vládnoucímu páru se narodila zdravá dvojčata, holčička Gabriella a chlapeček Jacques. Knížectví to oslavilo čestnými dělostřeleckými salvami. Narození dvojčat je v dějinách Monaka, které vzniklo už ve 13. století, ojedinělou událostí.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Knížectví oslavilo narození dvojčat čestnými dělostřeleckými salvami

Knížectví oslavilo narození dvojčat čestnými dělostřeleckými salvami | Zdroj: Reuters

Na svět přišla jako první holčička, ale podle monackého nástupnického práva musí dát přednost svému o pár minut později narozenému bratrovi. Malý Jacques se tak jednou stane monackým knížetem.

Současný kníže Albert se svěřil, že až do poslední chvíle nevěděl, jaké budou mít děti pohlaví.

Na oslavu jejich narození zazněla pompézní dělostřelecká salva. Po vypálení 42 ran se na 15 minut rozezněly také zvony místních kostelů a poté sirény lodí, které kotví v tomto středomořském městském státě.

Princ Albert a princezna Charlene na snímku z letošního listopadu | Foto: Reuters

Šestapadesátiletý Albert II. a o dvacet let mladší bývalá reprezentantka Jihoafrické republiky v plavání Charlene Wittstocková se vzali před třemi lety. V Monaku šlo o první svatbu vládnoucího knížete od roku 1956, kdy se Albertův otec Rainier III. oženil s hollywoodskou herečkou Grace Kellyovou.

Albert má už dvě nemanželské děti, ty ale na trůn nemají nárok. Matkou dvaadvacetileté dcery Jazmin Grace je bývalá americká číšnice, jedenáctiletý syn Alexandre se narodil ze vztahu s bývalou francouzskou letuškou původem z Toga.

Martin Hromádka, Viktor Daněk Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme