Mongolský prezident se stal hvězdou sociálních sítí. Zastavil na červenou

Pro mnohé z nás jde o každodenní věc, ale v tomto případě informace obletěla celý svět. O co šlo? O nic až tak výjimečného. Auto nového mongolského prezidenta prostě jen zastavilo na červenou.

Ulánbátar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záběry prezidentské kolony, která v centru Ulánbátaru dává přednost chodcům, lidé nadšeně sdílejí na sociálních sítích. Podle mnohých z nich jde o signál, že Chaltmágín Battulga skoncuje s arogancí politické elity v zemi.

"Žádná z předchozích hlav státu se nikdy nezastavila, aby dala přednost obyčejným lidem," napsal ulánbátarský zpravodaj agentury FlashSiberia a dodal, že prezident si tímto "nečekaným činem" vysloužil u krajanů přídomek "úctyhodný".

Začátkem října podobným gestem zaujal také prezident Indonésie. Jeho kolona uvízla uprostřed zácpy a Joko Widodo se rozhodl na vojenskou přehlídku dojít tři kilometry pěšky.

Pozdvižení

Naproti tomu zájem ruských médií, jak připomíná ČTK, patrně pramení ze skutečnosti, že v Rusku se v případě jízdy prezidentské kolony uzavírají běžným motoristům celé ulice a i dálnice, vedoucí okolo Moskvy.

Loni v únoru pro změnu vyvolal povyk prezident Abdul Fattáh Sísí, pro jehož kolonu roztáhli na ulici červený koberec, a to ve chvíli, kdy jel zahájit projekt výstavby sociálních bytů.

vjb, miz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme