Mongolský prezident se stal hvězdou sociálních sítí. Zastavil na červenou

Pro mnohé z nás jde o každodenní věc, ale v tomto případě informace obletěla celý svět. O co šlo? O nic až tak výjimečného. Auto nového mongolského prezidenta prostě jen zastavilo na červenou.

Ulánbátar Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Záběry prezidentské kolony, která v centru Ulánbátaru dává přednost chodcům, lidé nadšeně sdílejí na sociálních sítích. Podle mnohých z nich jde o signál, že Chaltmágín Battulga skoncuje s arogancí politické elity v zemi.

"Žádná z předchozích hlav státu se nikdy nezastavila, aby dala přednost obyčejným lidem," napsal ulánbátarský zpravodaj agentury FlashSiberia a dodal, že prezident si tímto "nečekaným činem" vysloužil u krajanů přídomek "úctyhodný".

Začátkem října podobným gestem zaujal také prezident Indonésie. Jeho kolona uvízla uprostřed zácpy a Joko Widodo se rozhodl na vojenskou přehlídku dojít tři kilometry pěšky.

Pozdvižení

Naproti tomu zájem ruských médií, jak připomíná ČTK, patrně pramení ze skutečnosti, že v Rusku se v případě jízdy prezidentské kolony uzavírají běžným motoristům celé ulice a i dálnice, vedoucí okolo Moskvy.

Loni v únoru pro změnu vyvolal povyk prezident Abdul Fattáh Sísí, pro jehož kolonu roztáhli na ulici červený koberec, a to ve chvíli, kdy jel zahájit projekt výstavby sociálních bytů.

vjb, miz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme