Počet obětí v Indii stoupl na 147. Záplavy si vyžádaly už i 17 životů na jihu Pákistánu

Záplavy a sesuvy půdy způsobené monzunovými dešti si od čtvrtka v indických státech Kérala, Karnátaka a Maháráštra vyžádaly už 147 obětí, uvedly v neděli tamní úřady. Záchranáři v zasažených oblastech pokračují v evakuaci obyvatelstva, pod vodou je také část jihoindického historického komplexu patřícího ke světovému kulturnímu dědictví, informovala agentura Reuters. Povodeň vyvolaná monzunem zabíjí také na jihu Pákistánu.

Dillí Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Auto projíždějí přes zaplavené silnice na západě Indie v Ahmedabádu. | Foto: Amit Dave | Zdroj: Reuters

V sobotu indické úřady registrovaly kolem 100 obětí, tragická bilance narostla zejména v jižních svazových státech Kérala a Karnátaka. V tom prvním v neděli úřady potvrdily 57 mrtvých, zatímco 165 000 místních obyvatel už se ze svých domovů přesunulo do krizových táborů. V Karnátace podle informací Reuters zahynulo v incidentech souvisejících s deštěm už 60 lidí, v centrech pro evakuované je kolem 227 000 obyvatel.

Záplavy na jihu a západě Indie si vyžádaly nejméně 100 životů. Stovky tisíc lidí se musely evakuovat

Číst článek

Záplavy a sesuvy půdy sužují jih Indie od čtvrtka. Na řadě míst státu Kérala byla přerušena železniční doprava, provoz se v pátek zastavil na hlavním kéralském letišti v pobřežním městě Kóčin a některá obydlí podle zdejší vlády zůstávají pod několikametrovou vrstvou bahna. Záplavy zasáhly také obec Hampi v sousední Karnátace, kde se nachází památky zařazené na seznam světového dědictví UNESCO.

Monzunové deště si v posledních dnech vyžádaly desítky obětí také v západoindických státech Gudžarát a Maháráštra. Podle agentury AP hlásí záplavy také jih Pákistánu, pod vodou zůstala část největšího pákistánského města Karáčí. V souvislosti se silným deštěm a povodní už zde zahynulo 17 osob.

Monzunové deště na jihu Asie trvají zhruba od června do září a každoročně je provází živelní pohromy. Už minulý měsíc zemřelo podle AP celkem 160 lidí v severovýchodní Indii, Nepálu a Bangladéši.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme