Moskevská letiště mohou zůstat bez paliva

Moskevská letiště Vnukovo a Šeremetěvo by mohla během příštích dnů mít problémy s nedostatkem paliva. Uvádějí to ruská média s odvoláním na zdroje ve správě letišť a letecké dopravě. Důvodem napjaté situace je podle ruských úřadů sezónní nárůst letů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Letadla ruské společnosti Aeroflot | Foto: www.aeroflot.ru

Zásoby leteckého benzínu na moskevských letištích se podle ruských médií krátí. Agentura Interfax uvádí, že letiště Vnukovo vystačí s rezervami kerosinu dva dny, Šeremetěvo zhruba tři.

Státní úřad pro dohled nad leteckou dopravou se už obrátil na federální agenturu zodpovědnou za správu rezervních zdrojů s žádostí, aby uvolnila dodatečných 180 tisíc tun paliva. Apeloval také na ropné společnosti, aby plnily nasmlouvané kontrakty a dodávky kvůli letnímu vytížení ještě o deset procent zvýšily.

Stát kritizoval ropné společnosti kvůli dodávkám kerosinu už počátkem tohoto roku. Tehdy antimonopolní služba obvinila firmy z umělého vytvoření nedostatku leteckého benzínu, který vedl k razantnímu nárůstu cen za palivo.

Lenka Kabrhelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme